I Edycja Międzyszkolnego Konkursu “Czytajmy polskich autorów”

I Edycja Międzyszkolnego Konkursu z okazji Szkolnych Dni Książki i Prasy „Czytajmy polskich autorów”, zorganizowanego przez Szkoły Polskie przy placówkach dyplomatycznych na terenie USA została zakończona.

W konkursie wzięło udział 32 uczniów ze Szkół Polskich w Chicago, Nowym Jorku i Waszyngtonie.

Celem konkursu było wzbogacenie wiedzy na temat polskiej literatury, wyrabianie i pogłębianie nawyku czytania i uczenia się, rozwijanie wrażliwości czytelniczej i kulturowej, promowanie wartości uniwersalnych, takich jak patriotyzm, poszanowanie tradycji i kultury a także rozbudzanie i rozwijanie indywidualnych zainteresowań, kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez prace plastyczne. Uczestnicy konkursu w bardzo ciekawy i różnorodny sposób przedstawili nam fascynacje literaturą polską. …Książka może być nieustającą inspiracją i przygodą… „Czytajmy, bo czytanie jest drugim życiem” Ignacy Krasicki Po wspólnych obradach komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia dla uczestników konkursu „Czytajmy polskich autorów”.

Z radością informujemy o sukcesach naszych uczniów:

Klasy 1 – 4

Daniel Lewandowski – kl.4 (I miejsce)

Klasy 5 – 8

Amelia Grygiel – kl.7 (II miejsce)
Sara Grygiel – kl.6 (III miejsce)
Oscar Luczaj – kl.6 (III miejsce)
Natalia Zduniewicz – kl.8 (wyróżnienie)

Liceum

Kacper Modzelewski – kl. 3 (II miejsce)
Julia Chichel – kl. 2 (III miejsce)

Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia galerii wszystkich nagrodzonych prac konkursowych w poszczególnych kategoriach. Serdecznie gratulujemy laureatom!