Majówka w naszej szkole

Początek maja to czas niezwykle ważny dla wszystkich Polaków na całym świecie, wtedy bowiem miały miejsce wydarzenia, które na zawsze zapisały się w historii naszego kraju.

2 maja – Dzień Polski i Polaków za Granicą a także Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – ta data ma upamiętniać żołnierzy 1 Dywizji Kościuszkowskiej, którzy 2 maja 1945 roku umieścili biało – czerwoną flagę na berlińskiej Kolumnie Zwycięstwa.

3 maja – 230 lat temu uchwalono pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję. Konstytucja 3 Maja została uchwalona przez Sejm Wielki. Regulowała ona prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej. Przekształcała państwo w monarchię konstytucyjną oraz wprowadzała zasadę trójpodziału władzy. Wyrazicielem suwerennej woli narodu miał być dwuizbowy Sejm.

Święta majowe uczciliśmy w naszej szkole lekcjami o symbolach narodowych i historii świąt, a także wspólną projekcją prezentacji przygotowanej przez nauczycieli naszej szkoły: p. Grażynę Żukowską oraz p. Darię Mularczuk.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją.